The Mandalorian İzlenir Mi ? (Spoiler İçerir)

Star Wars evrenini genişleten Mandalorian, 12 Kasım itibarıyla Disney+’ta yayınlanmaya başladı. Bu yazımda The Mandalorian dizisi hakkında görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle son zamanlardaki Netflix dizilerinden sonra Disney+‘ın bu diziyi çıkartarak piyasaya güzel bir giriş yaptığını söylemeliyim. Bu cümlemden bile diziyi beğendiğimi anlayabilirsiniz zaten. Mandalor ırkı, Mandalor gezegeninden bir ırk. Liderleri öldükten sonra sahipsiz kalıp gezegene dağılarak paralı asker olarak yaşamlarını devam ettiriyorlar. Sonrasında ise dizide Mandalorian bir inanış olarak olarak bize sunuluyor. Bu inanışlarının getirdiği belli kurallar doğrultusunda işlerini yapıyorlar. Bunlar kasklarını asla çıkarmamaları, paylaşımcı olarak kendi inanışlarını sürdürmeleri, öksüz çocuklara yardım eli uzatmaları gibi inanışlar. Hatta öyle inanıyorlar ki dizide şu cümleyi duymayı sever oldum This is the way.

Diziyi izlemeye başlamadıysanız bile diziye bebek yoda’nın dahil olduğunu biliyorsunuzdur artık. Bu o kadarda büyük bir spoiler sayılmaz 🙂

Herkes tarafından çok sevildi belki de dizinin bu kadar tutmasının sebebi bebek yodanın tatlılığı ve yapacaklarının merak uyandırmasıdır. Çünkü şimdiye kadar Master Yoda’nın ırkı bilinmiyordu. Onun gibi kimseler var mı bilinmiyordu. Bu diziyle bu merakımızın gitme ihtimali zaten diziyi 2-0 önde başlattı bence. The Mandalorian bebek yoda onun hayatını kurtardığı için ve bence öksüz olduğu için Bebek Yoda’nın ebenveyni olarak görmeye başladı kendisini. Kuralları çiğneyerek Bebek Yodayı teslim etmeyip himayesi altına alarak dizi asıl bağlanması gereken yere ulaşmış oluyor. Her bölümü iyi miydi diye soracak olursanız her bölümü iyi değildi. Ben bi yapım izlerken özgün olmasını seviyorum. Bir bölümde John Wick izliyormuşsunuz gibi oluyor. Başka bir bölüm de bu bölüm olmasa da olurmuş diyorsunuz. Onun dışında gerçekten 2.sezonunu beklediğim kaliteli bir yapım. Bölüm süreleri uzun olsa keşke dediğimiz türden bir proje ortaya çıkarmışlar. İşin içine birazda force girdi mi star wars evreninde olduğunuzu hissediyosunuz.

Dizide en beğendiğim karakterlerden biride Kuiil. Keşke her bölüm gelse de ı have spoken deyip gitse dediğiniz türden bir karakter oluşturmuşlar. Kaliteli yapım derken bunlardan bahsediyorum bilim kurgu dizisi çekiyorsunuz bir karakter oluşturuyorsunuz oluşturduğunuz karakterler izleyiciye yapay gelmeden izlettiriyor kendisini dizinin sizinle bağ kurduğu noktalarda bunlar. Ah be Kuiil sen çok koca yürekliydinde değerini bilemedik. Dizinin yeni sezonu ekim 2020 de olucak bakalım bizi neler bekliyor ? Disney+ ‘ın bir Star Wars dizisiyle çıkıp başarı yakalaması platformun geleceği hakkında umut dolu bakmamızı sağlıyor.

Please follow and like us:

Leave a Reply