Karantina Günlerimizde Netflixten İzlenilecek 5 Yapım

La Casa De Papel

Hala izlemeyenler olabilir diye yazıma bu dizi ile başlamak istiyorum. Sonuç olarak herkes her şeyi izlemiyor veya bilmiyor. Netflix gibi yada diğer adıyla Nekşfliş 🙂

Öncelikle sizi uyarayım dizinin ilk 2 sezonu güzel sonraki sezonları keyfi olarak izlenebilir. Dizi ilk başladığında ilgimi çekmişti karakterler güzel İspanyolca dizi izlemek güzel kimsenin yapmadığını yaparken göstermek güzel, ve sürekli merak seviyenizi üstte tutmaktaydı. Sonraki çıkan sezon ise bunlardan uzak fakat yinede karantina günlerinde olduğumuz için izlenir.

Dizimizde profesör isimli bir adamın babasının planını uygulamaya başlamasıyla başlıyor. Profesör karakteri zeki,sessiz,asosyal diyebiliriz. Aynı zamanda plan kafasında,kimsenin yapamadığını yapmak istiyor ve hükümete karşı bir savaş veriyor diyebiliriz.

Kendine planına uygun olduğunu düşündüğü kişileri toplayıp belli kurallar koyarak soygundan önce resmen eğitime alıyor. Sherlock Holmes edasıyla olacakları önceden anlatıp nerede nasıl davranmaları gerektiğini hangi durumlarda ne yapmaları gerektiğini bile söylüyor. Zaten herşey hesaplıysa izleyicide heyecan nasıl yaratacaklardı tabiki de çete içinde kurallara uymayan kişilerin çıkıp hata yapmasıyla. Koyduğu kurallara gelirsek kimse isimlerini söylemiyor herkes bir ülkenin başkentini kendine seçiyor. Klasik tüm suç örgütlerinin mottosu ilişki yasak olsun fakat nasıl yapsakta ilk 10 dakikada delsek bu yasağı adlı arayışı da içermekte. Sonuç olarak ilk 2 sezonu gerçekten sarıyor.

Altered Carbon

Bu dizi için şöyle bahsedebilirim size. Gelecekte herkesin ensesinde hafıza kartları olduğunu düşünün , ve beden klonlama sıfırdan yeni beden yapımının da mümkün olduğunu düşünün sonra bunları birleştirin dizinin konusunun yüzde 80’ini anladınız şuan. Ben çok sevdim ilk sezonunu çünkü konusu hoş bir kere sonrasında baş roldeki abimiz Joel Kinnaman iyi oyuncuymuş vesselam. Daha öncesinde Robocop tada görmüştük kendisini ama bu diziye harika oturmuş. Şimdi dizinin konusuna dönücek olursak çok zengin bir iş adamı kendi bedenini kimin öldürdüğünü çözmesi için Takeshi Kovacs isimli hapishanedeki bir suçlu aynı zamanda son elçiyi Joel Kinnaman bedeninde geri getirip işe alıyor ve olaylar başlıyor. İlk sezonunu çok sevdiğim size de şiddetle tavsiye ettiğim bir dizi.

Car Masters

Car Masters: Rust to Riches, Sezon 2; tüm bölümleri internetten ...

Netflixte gezinirken bulduğum yapım. Hızlı ve Öfkeli izleyip hepimiz araba kullanmak istemişizdir. Drift yapmak istemişizdir. Hatta sinemadan çıkan babalar bile ekonomik moddan sporta geçip kendilerini yarışçıymış gibi hissetmek isterler. Bu istek basittir herkes en iyisi olmak ister. Kimse bir araba tamircisi olmak istemez. İşte bu diziyi izlediniğinizde içinizde bir şeyleri parçalayıp bir şeylerle birleştirme isteği uyanacak. O kadar ilgi çekici bir yapım ki Türkiye’de hayalini kuramadığımız arabalar orada para etmediğini görünce duvara boş boş bakmanıza da sebep oluyor. Böyle tamirci olmak önümüze sunuldu da biz mi olmadık. Öyle güzel işler yapıyorlar ki sadece hayalini kurabildiğimiz arabaları baştan yapıyorlar hemde kendi tarzlarında Gothom Garage tarzı. Her ne kadar bir mankenin showda ki amacının tamamen görsel olduğunu bilsem de izlemesi çok keyifli bir yapım. Son olarak sizi uyarayım izlerken abi o araba o hurdayla takas edilir mi ya dediğinizde aklınıza hep bu sözüm gelsin EDİLİR.

RAGNAROK

Ragnarok dizi incelemesi: Viking tanrılarına Vikingli bir bakış ...

İskandinav mitolojisinin lisede hayat bulmuş hali diyebilirim. İskandinav mitolojisinin en büyük tanrısı Thor’u bu sefer liseli haliyle görüyoruz. Dizi Thor’un kendi keşfetmesi sırasında yaşananları anlatıyor. Yeni taşındıkları kasabada Thor kendini bulmaya çalışıyor. Ne tesadüftür ki kendi sınıfında ezeli düşmanı devin çocuklarıyla birlikte okumakta. Zaman geçirmek için izlenilebilecek keyifli bir dizi.

Better Call Saul

Better Call Saul 3. sezon onayını kaptı

Breaking Bad izleyenler için ne kadar ilgi çekici bir dizi olabileceğini tahmin etseniz de izlemeyenler içinde bir o kadar da müthiş bir dizi. Breaking Bad dizisinden tanıdığımız o yaman avukatımızın nasıl o hale geldiğini anlatan dizi. Hatta o kadar özgün bir senaryosu var ki Breaking Bad’in gölgesinde kalmaktan çıkmış kendi izleyici kitlesinide oluşturmuş bir yapım. Saul’un abisi çok başarılı bir avukattır. Aynı zamanda çok başarılıda olan bir avukatlık şirketininde ortağıdır. Fakat şirkete gidemez çünkü kendinde elektriğe karşı hassasiyeti vardır. Saul abisine bakmakta onunla ilgilenmektedir fakat hiçbir zamanda takdir görememektedir. Abisinin gözünde ondan hiçbir şey olmayacaktır. Saul da kendi bildiği yoldan avukat olur ve tek istediği biraz başarı ve gurur duyulmasıdır.

Locke And Key izlemişler için anahtarların ne yaptıklarını öğrenebilecekleri yazımada beklerim.

Please follow and like us:

Leave a Reply